Przejdź do treści

Kolekcja “Momenty”

  czyli uchwyć to co najcenniejsze

  Kolekcja “Momenty” to zbiór abstrakcyjnych obrazów, w których tkwi
  esencja chwil, przemijających zbyt szybko. To dzieło wynika
  z potrzeby serca – pragnienia zwolnienia tempa, zatrzymania
  się na chwilę i uchwycenia piękna, które nas otacza, a często
  umyka naszej uwadze.
  W świecie, gdzie czas pędzi, a my ciągle przewijamy telefony,
  “Momenty” staje się przystanią dla duszy.

  “Momenty” to też chwile radości dziecięcej, do której warto sięgnąć pamięcią…


  To nie tylko kolekcja obrazów, ale także moje odważne wyjście w świat estetyki, którą kocham. Myślę,
  że ta kolekcja otworzyła wnętrze mojej duszy, gdzie beże, szarości, biele i śmietanki tworzą harmonię
  i spokój. W tych abstrakcyjnych obrazach tkwi mnóstwo przemyśleń, chwil, które przemijają zbyt szybko. To jak zatrzymanie czasu, by uchwycić piękno w codziennych momentach.

  Kolekcja składa się z aż 18 obrazów w różnych wymiarach, od bardzo dużych takich jak 130x130cm, przez średnie w okolicach 50x50cm, aż do mniejszych A3 oraz 20x20cm.

  Z pewnością dobierzesz wymiar, który odpowiada Twojemu wnętrzu.

  Kolekcja zaczęła się kształtować pod koniec roku 2023 kiedy to pierwszy raz nieśmiało postawiłam pierwsze plamy farby na płótnie w kolorach, które uwielbiam. Taka kolekcja była w moim sercu bardzo długo bo sama uwielbiam otaczać się w taką kolorystyką i estetyką ale… nigdy nie miałam odwagi na to aby ją wykonać.

  Dlaczego? Dlatego, że bałam się, że minimalistyczna sztuka to nie jest to na co czekacie, to nie jest to czym chcecie się otaczać, a poza tym miałam już grono odbiorców, którzy kochają sztukę w kolorze niebieskim czyli takim jakim dotychczas malowałam.

  Wszystko zmieniło się kiedy pokazałam te obrazy na Instagramie, a w międzyczasie Aleksandra i Mateusz Błaszkowscy byli na finiszu przygotowywania Frela Studio czyli studio i przestrzeni kreatywnej w Katowicach. To ona we mnie uwierzyła i dała mi tą iskrę aby iść w tym kierunku.

  Nie zliczę ile i jak pięknych słów usłyszałam od Oli. Dlatego nazywam Olę matką chrzestną tej kolekcji i dlatego też część obrazów wisi w przestrzeni Frela Studio (przy okazji, zachęcam do sprawdzenia pięknych wnętrz na sesję fotograficzną lub warsztaty – https://frelastudio.pl/).

  Ola – z tego miejsca chciałabym Ci podziękować za wszystko co dla mnie robisz i, że moje obrazy mogą być częścią Twojego domu i pracowni. Dziękuję Ci za każde słowo i to, że te zdjęcia powstały dzięki Tobie! I, że jesteś tak pięknym sercem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *