Przejdź do treści

Kolekcja “Kosmos”

  Kolekcja “Kosmos” powstała w 2023 roku i jej tworzenie zajęło około 2 miesięcy. Inspiracją do stworzenia tej kolekcji była fascynacja do tematyki astronomii. Kolekcja czerpie więc inspirację zarówno z faktów naukowych, jak i elementów fantastyki. Artystyczne połączenie tych dwóch światów tworzy fascynującą równowagę między rzeczywistością a wyobraźnią, a opisy poszczególnych dzieł powodują chęć zagłębiania się w historię danego zjawiska i dzięki temu – zdobywania nowej wiedzy. Kolekcja ta jest zatem połączeniem sztuki i nauki.

  Tytuły obrazów to zjawiska, które możemy obserwować na niebie (niestety nie zawsze gołym okiem). W skład kolekcji wchodzi 13 obrazów – abstrakcji, z czego:

  • cztery z nich namalowane są na papierze o gramaturze 300 g/m2 i wymiarach A4, czyli 210 x 297 mm. Wykorzystany papier posiada bogatą i rzucającą się w oczy strukturę.
  • sześć z nich namalowanych jest na płótnie bawełnianym podwójnie zagruntowanym o wymiarach 20x20cm.
  • trzy z nich namalowane są na płótnie bawełnianym potrójnie gruntowanym o wymiarach 60x80cm oraz 60x90cm.

  Kolekcja była tworzona techniką własną, eksperymentalną przy użyciu farb akrylowych, ołówka, kredek, pigmentów, suchych pasteli oraz medium.

  Dzieła w kolekcji dostępne są w różnorodnych formatach i rozmiarach, co umożliwia kolekcjonerom dostosowanie ich do własnych preferencji i przestrzeni w domu.

  To unikalna okazja do posiadania czegoś więcej niż tylko obrazu – to sztuka, która inspiruje do refleksji nad naszym miejscem we wszechświecie.

  Do każdego obrazu dołączony jest certyfikat autentyczności.

  Kolekcjonerów zainteresowanych zakupem obrazu lub większej ilości obrazów zapraszamy do sklepu LUUA. Start kolekcji w sklepie w dniu: 15.12.2023.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *