Przejdź do treści

Czy obraz to dobry pomysł na prezent?

  LUUA Studio gift cards

  Każdy moment jest dobry aby obdarować czymś pięknym bliskich i znajomych.

  Urodziny, imieniny, gwiazdka ale także różnego rodzaju wydarzenia takie jak dzień nauczyciela, nowy dom lub mieszkanie czy narodziny nowego członka rodziny – to wszystko są wspaniałe okazje aby podarować prezent. Ale czy koniecznie potrzebujemy okazji? Przecież każdy z nas czuje to przyjemne mrowienie w brzuchu gdy widzi uśmiech na twarzy obdarowanego mówiącego obowiązkowe “nie trzeba było” albo “zwariowałeś”. Czyż takiej przyjemności nie możemy sprawiać sobie częściej niż tylko od święta?

  Maluję, więc mnie wprost nasuwa się pytanie – czy obraz to dobry pomysł na prezent? Ja sama niesamowicie cieszę się z tego typu prezentów. Kilka lat temu otrzymałam papirus z Egiptu od bratowej i brata. Pomimo, że do teraz nie jest oprawiony i nie wisi na żadnej ścianie – oczami wyobraźni widzę go w mojej nowej przestrzeni. Mój mąż otrzymał kilka lat temu dekoracje od kolegów z Chin które też czekają na swoje miejsce. Tego typu skarby nie dobrze wyglądają kiedy powiesi się je jedynie na wielkiej ścianie. Ja już czekam aż w nowej przestrzeni wybiorę jedną ścianę, na której wszystkie te „etniczne” prezenty się pojawią i w końcu zaczną cieszyć nasze oczy (zamiast w koło przekładać je z miejsca na miejsce podczas porządków zastanawiając się czy to już przyszedł czas aby wyrzucić je na śmietnik).

  Ja uwielbiam dostawać obrazy, plakaty (moja kolejna miłość), ale zastanawiam się czy ktoś chciałby otrzymać taki prezent ode mnie? Pomimo, że sama uwielbiam swoje prace i chętnie je u siebie wieszam – zawsze się martwię czy obdarowanej osobie też się spodobają. Niedawno odwiedziliśmy koleżankę mojej teściowej, której chciałam podarować obraz. Dlaczego jej? Bo jej nie znałam i prawdopodobnie nieprędko drugi raz ją spotkam więc nie martwię się o to czy mój obraz na pewno się spodoba, czy fakt, że przy kolejnej wizycie zobaczę go na ścianie będzie oznaczał, że znalazł on sobie miejsce w nowym domu czy też został powieszony na ostatnią chwilę aby mi nie sprawić przykrości. Kiedy Teściowa zobaczyła ten prezent od razu zapytała: „a kiedy ja w końcu dostanę Twój obraz?”. Myślałam, że spalę się ze wstydu. Jak mogłam dać obraz jej koleżance, a jej nie? Ale to dlatego, że nie chcę jej wpędzać w zakłopotanie w razie gdyby obraz jej się nie spodobał. Ja wiem, ona chwali i nie tylko ona, ale skąd ja mam wiedzieć czy chwali bo naprawdę jej się podoba czy dlatego, że chce być miła? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi, to są rozterki artysty. Ale nie o mnie ten wpis miał być lecz o tym, czy obraz to dobry pomysł na prezent?

  Tak, obraz to dobry pomysł na prezent.

  Nie myślcie o rozterkach artysty, artyści to dziwny i nie do końca poznany gatunek. Prawda jest taka, że obraz to genialny i niezwykle oryginalny pomysł. Zastanów się ile razy Ty obdarowałeś kogoś obrazem? A ile razy ktoś obrazem obdarował Ciebie? No właśnie, pewnie niewiele takich przypadków Ci przychodzi do głowy. Dlatego właśnie sztuka jest nieszablonowym pomysłem na prezent ale pod warunkiem, że znasz mniej więcej gust obdarowywanej osoby. Byłoby dobrze abyś znał mniej więcej wystrój jej wnętrza. Na przykład raczej nie będzie dobrym pomysłem abstrakcja dla babci, której duży pokój wypełniony jest antykami (choć kto wie, mogłoby to pasować do eklektyzmu).

  Kolejne pytanie – co wybrać?

  Opcja bezpieczna to nie ryzykować i po raz enty kupić perfumy/biżuterię/kwiaty – pewnie już się domyślasz, że ja sama bym ją wybrała. Ale skoro doczytałeś aż do tego miejsca to myślę, że jest cień szansy, że jednak chcesz zaryzykować i tym razem podejść do sprawy nieco bardziej oryginalnie.

  Dla takich osób jak Ty (i ja) przygotowałam bony prezentowe na obrazy. Niby oklepany pomysł bo teraz wszyscy sprzedają bony podarunkowe. Ale czy widziałeś kiedykolwiek bon na sztukę?

  Odpowiadając na pytanie z tytułu – czy obraz to dobry pomysł na prezent? Nawet świetny – ale jeszcze lepszym będzie kiedy obdarowywana osoba sama zdecyduje jaki obraz chciałaby dostać. I nie będzie przymusu wieszania obrazu, kiedy przychodzisz na kawę. Nie trzeba będzie też go ściągać za każdym razem kiedy wychodzisz. Wszyscy są szczęśliwi i to jest w tym najpiękniejsze.

  Tutaj znajdziesz bony prezentowe LUUA Studio:

  Bon o wartości 25 EUR

  Bon o wartości 65 EUR

  Bon o wartości 220 EUR

  Koniecznie zajrzyj do regulaminu promocji:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *